• Özlem.kocabas
  Cevapla

  Hocam boyum 1.73 kilom 102 bende ameliyat olmak istiyorum

  • Op. Dr. Murat Üstün
   Cevapla

   Özlem hanım merhaba,
   Hastalarımızın ameliyata uygun olup olmadıklarını ve hangi ameliyatın uygun olacağını onları detaylı değerlendirerek belirliyoruz. Bu amaçla 02122340001 veya 05524131143 nolu telefonlardan bize ulaşabilirsiniz.
   Görüşmek üzere.

 • Fatih
  Cevapla

  Merhaba hocam 24 yaşındayım 194 boyunda 148 kilo ve 16 yaşından beridirde hipertansiyo n hastasıyım ailemi ikna edemiyorum ameliyata ve ameliyat için vücut kitke indeksine uyuyor muyum?

  • Op. Dr. Murat Üstün
   Cevapla

   Fatih merhaba,

   Vücut kitle indeksin ve bu yaşta hipertansiyon gibi bir yandaş hastalığınla obezite cerrahisine fazlasıyla uygunsun. Ailenin korkması gayet normal. Olayın fizyolojisini ve neden ameliyatsız kilo veremeyeceğini anlamalarını sağlayacağım bir görüşmeden sonra, kapıdan çıkarken “en çabuk ne zaman yapabilirsiniz ameliyatı” diye soracaklarından emin olabilirsin. Randevu ve görüşme için 05524131143 nolu telefondan Demet hanıma ulaşabilirsin.

   Görüşmek üzere

 • Duygu arıcı
  Cevapla

  İyi çalışmalar Dr bey bende troid nodülü var 2adet 39 yaşındayım 169 boy 96 kiloyum tüp mide ameliyatı için uygunmuyum?

  • Op. Dr. Murat Üstün
   Cevapla

   Merhaba,
   Vücut kitle indeksi olarak uygun değilsiniz. Diğer parametrelerin değerlendirilmesi için koordinatörlerimize ulaşabilirsiniz.
   Görüşmek üzere…

 • şevin erhil
  Cevapla

  merhaba 155 boyundayim ve 87 kiloyum kesinlikle kilo vermyrum son bunu deneycem olabilirmiyim acaba bu kiloyala boyla

  • Op. Dr. Murat Üstün
   Cevapla

   Sevin hanım merhaba,
   Sizi detaylı değerlendirmek kaydı ile obezite cerrahisi için uygun olabilirsiniz. Değerlendirme için 02122340001 veya 05524131143 nolu telefonlardan ekibimize ulaşabilirsiniz.
   Görüşmek üzere.

 • Elif D
  Cevapla

  Merhaba ben Elif ,
  22 yasindayim ve ögrenciyim.
  165 cm boyum ve 97 kg .Tüp mide ameliyati icin kriterlerim uygunmudur ?

  • Op. Dr. Murat Üstün
   Cevapla

   Elif hanım merhaba,

   Sadece BMI değeri karar için yeterli değil, dolayısıyla detaylı değerlendirme için bize ulaşabilirsiniz.

   Görüşmek üzere.

 • Nuran ataş
  Cevapla

  Merhabalar. 160 cm boy, 97 kg. Kilo veremiyorum. Bu ameliyattan çok korkuyorum. Ücret hakkında bir de riskler hakkında bilgi verirseniz sevinirim.

  • Op. Dr. Murat Üstün
   Cevapla

   Nuran hanım merhaba,

   Değerlendirmek kaydıyla obezite cerrahisine uygun görünüyorsunuz. Bütün korkularınızı gidermek ve sorularınızı açıklamak bizim alanımız zaten. İnternet üzerinden fiyat veremiyoruz. Bize 02122340001 veya 05524131143 nolu telefonlardan ulaşabilirsiniz.

   Görüşmek üzere

 • Derya firinci
  Cevapla

  Merhabalar Benim ismim Derya fırıncı bir 55 boyundayım 117 kiloyum ben Mide tüp ameliyatı olmak istiyorum bir tane Devlet Hastanesi’ne başvurdum yani Ümraniye Eğitim ve Araştırma ya bu ameliyatı olmak için şimdi heyet 1 gün içerisinde mi gireceğiz ve bu heyette Kimlerden oluşuyor yani hangi doktorlar da zamanında fazlasıyla Diyet yaptım işte Herbalife kullandığım akupunktur yaptım Hatta 2 sene oruç tuttum ama sürekli 40 kilo alıp verdim ve artık bu da bende bıkkınlık yarattı şimdi bu ameliyatı direk olma gibi imkanım olur mu ve heyete Girsem de heyet bana bir diyet yaptırıp sonra mı ameliyat ettirir Yani artık diyetten bıktım tekrardan diyet yapmak istemiyorum direkt ameliyat olup bu halimden kurtulmak istiyorum

  • Op. Dr. Murat Üstün
   Cevapla

   Derya hanım merhaba,
   Devlet hastanesiyle ilgili soruları bizim yanıtlamamızı beklemiyorsunuz herhalde? Merkezimizden hizmet almak istediğinizde 02122340001 veya 05524131143 nolu telefonlardan bize ulaşabilirsiniz.
   Sağlıklı günler dileriz.

   • Derya firinci
    Cevapla

    Elbette sizden bilgi beklemiyorum ama ben ameliyat olabilirmiyim bu kilom ve boyumla bir 52 Yani bir 54 boyum 117 kilo

 • Gizem öztürk
  Cevapla

  24 yaşındayım 8 senedir insülin direnci var farklı diyetisyenler diyet uyguladım ilave olarak internetten zayıflamak için tozlar aldım ama kilo veremiyorum 1.72 boyunda 91.4 kilodayım ki dikkat ettiğim halde size tüp mide ameliyatına uygunmuyum

  • Op. Dr. Murat Üstün
   Cevapla

   Merhaba,
   Bıkkınlığınızı anlayabiliyorum ama bu vücut kitle indeksi ile size obezite ameliyatı yapmak suçtur. Ameliyatsız yöntemlerle size elimizden geldiğince destek olabiliriz. Başarılı olacağımıza inanıyorum.
   Görüşmek üzere.

 • Bilge Tokmak
  Cevapla

  ben 50 yaşında 12 senelik lupus hastasıyım halen 2mg. kortizon,celllcept,plequenil kullanıyorum boyun 1.62 kilom 103 malesef işhahımı kesmek mümkün değil spor yapamıyorum tüp mide ameliyatı benim sakıncalı dediler ne yapmalıyım

  • Op. Dr. Murat Üstün
   Cevapla

   Merhaba,
   Sistemik lupus eritematosusda obezite cerrahisi uygulanamaz değildir. Elbette bağışıklığı baskılayıcı ilaçlar nedeniyle komplikasyon riski normalden daha yüksektir. Ama yapılan çalışmalarda, lupuslu hastalarda obezite cerrahisi sonrasında immun baskılayıcı ilaç gereksiniminin de azaldığı bildirilmiştir. Yani risk-fayda analizi yapılarak ve deneyimli ellerde obezite cerrahisi olmanız mümkündür.
   Sağlıklı günler dilerim

 • Mutlu ŞAHİN
  Cevapla

  Sayın Murat Hocam;

  ben 47 yaşındayım.Bayanım .! doğum yaptım.Boyum 152 kilom 99 .Tansiyon hastalığım,insulin direncim ve bacaklarımda toplar damar yetmezliğim var.Bana tüp mide ameliyatını önerirmisiniz.?Kendim kararlıyım ama çevrem benim bu ameliyatla ilgili kararımda biraz etkiliyorla.Cevap verirseniz çok sevinirim.Saygılarımla.

  • Op. Dr. Murat Üstün
   Cevapla

   Merhaba,

   Bu değerlerle obezite cerrahisini fazlasıyla hak ediyorsunuz. Ailenizden karşı olanlarla birlikte online video görüşme yapmak isterseniz Skype programını kurarak drmuratustun kullanıcısını ekleyiniz.

   Sağlıklı günler dilerim.

 • MİNE AŞIKOĞLU
  Cevapla

  MURAT BEY BEN 80 KİLO VE 1.60 BOYUNDAYIM BMİ 31.2 ÇIKTI YAKLAŞIK 4 YILDIR BU ŞEKİLDEYİM İNSÜLİN DİRENÇ,M CIKTI 1BUCUK AYDA 6 KİLO VERDİM AMA DİYET YAPAMIYORUM ARTIK BU DURMDAN COK RAHATSIZ OLUYORUM NEFES ALMAKTA GÜÇLÜK ÇEKİYORUM PSİKOLAJİM COK BOZULDU TÜP MİDE AMELİYATI OLMAK İSTIYORUM AMA BUNUN İÇİN UYGUNMUYUM BİLMİYORUM ARTIK BU DURUMDAN KURTULMAK İSTIYORUM BANA NE ÖNERİRSİNİZ ŞİMDİDEN COK TEŞŞEKKUR EDRİM

  • Op. Dr. Murat Üstün
   Cevapla

   Mine hanım merhaba,
   Kilo probleminizin sizde yarattığı yılgınlığı anlıyorum. Ancak bu vücut kitle indeksi ile diyabetiniz olmadıkça size obezite cerrahisi önerilemez. Bu aşamada uygulanabilecek tek yöntem endoskopik mide balonu eşliğinde beslenme uzmanı desteğidir. Detaylar için 05524131143 nolu telefondan koordinatörüm Saniye hanıma ulaşabilirsiniz. Görüşmek üzere..

Soru Sorun

İletişim

Start typing and press Enter to search